Дневни Архиви: 02/12/2019 | 22:53

ТВ Времеплов | Ве потсетуваме на новелата „Марија Бонита“

“Марија Бонита” е колумбиска теленовела од 1995 година каде главната улога ја толкуваше популарната Адела Нориега. Теленовелата е базирана на приказната за “Грофот Монтекристо” со изразити модификации. Главната машка улога ја толкуваше Фернандо Аленде во улогите на Хозе Сантос и Дамар Сантојо. Серијата кај нас се прикажуваше на локалните телевизии …

Повеќе »

„Armored“, „Gothika“„Freedomland“… дел од филмските премиери на МТВ

Трилери, романси и акции ве очекуваат следните денови во филмските наслови на МТВ 1. Вторник (03.12.2019), 23:45 часот – “Armored” Воен ветеран и добитник на престижен медал за храброст, а сега обичен спасител, сака да изгради подобар живот за себе и за својот помал брат. Со помош на својот најдобар …

Повеќе »

Фото | ЗЏМ Биг-Бендот и маестро Фајгл ја наполнија Филфармонија

Настанот „RADIOHEADJAZZ!“ привлече голем број на музички вљубеници кои во саботата вечерта, на 30 ноември, дојдоа во Филхармонија да го слушнат уникатниот музички перформанс кој ја соедини музиката на влијателните „Рејдиохед“ со магијата на џезот! ЗЏМ Биг-Бендот (Биг-Бендот на Здружението на џез-музичари), под чија капа се организираше настанот, предводен од …

Повеќе »

Секоја недела во 18:40 часот – „Неоткриени пејсажи“ на МТВ 1

Македонската телевизија продолжува со нови ексклузивни серии од странска продукција. Американскиот документарец „Неоткриени пејзажи“ e епско патување кое ни открива некои од најубавите места во светот, a ќе се емитува секоја недела во 18.40 часот. Спектакуларните панорами нè оставаат без здив низ осум епизоди, а лирското пишување нè запознава со …

Повеќе »

Фото на денот | Каков е овој правопис на веб страната на Алфа?

Од неодамна, телевизија Алфа го промени изгледот на својот веб сајт, што нормално заслужува пофалба од наша страна, како будни следачи на секоја новост и промена кај македонските телевизии. Но, она кое заслужува критика се многутте грешки кои се јавуваат, конкретно во програмската шема на сајтот. Помешани мали и големи …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!