Дневни Архиви: 01/12/2019 | 15:57

Видео | Децата на „Тажна жена“ добија награда и се расплакаа на сцена

Солзи и емоции на доделувањето на престижните турски награди “Altın Kelebek” (Златна пеперутка). Имено, на наградите за најдобрите за 2018-та година, турската актерка Özge Özpirinçci доби златна пеперутка за најдобра актерка, токму поради улогата во потресната драма “Тажна жена”, која со емитување започна неодамна на Канал 5 телевизија. Во играната …

Повеќе »

Тони Андреев ќе преработи постара песна на Саша Ковачевиќ

Младиот и талентиран пејач Тони Андреев во наредниот период ќе ја изненади својата публика со ново музичко парче во соработка со балканската ѕвезда Саша Ковачевиќ. Имено, станува збор за преработка на подзаборавен хит на Саша Ковачевиќ кој е снимен пред 10 години. Песната тогаш не добила видеозапис и била пуштена …

Повеќе »

Авалон го носи Божо Вреќо на 23. февруари во Опера и Балет

Првиот проект во 2020 година доаѓа од балканските простори, а е навистина на светско ниво по сите параметри. „Принцот на севдахот“ или како што престижниот „Њујорк Тајмс“ го нарекува, „човекот со ангелски глас“, Божо Вреќо, за прв пат ќе има концерт во Скопје во Македонската опера и балет на 23-ти …

Повеќе »

Фото | Како од мајка роден, актерот од „Руби“ упати моќна порака

Латиноамериканскиот актер Себастијан Рули ги изненади своите фанови, позирајќи целосно гол. Ѕвездата на “Руби”, своевремено го гледавме и во мексиканските серии “Тереса”, “Украдена љубов”, “Посилни од судбината” и “Вљубени и злобни”, но неговите најнови фотографии откриваат порака што се однесува на заштита на планетата Земја и е упатена кон несовесните …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!