Почетна / Филм / Романсите „An hour behind“ и „Once upon a date“ за викенд на Сител

Романсите „An hour behind“ и „Once upon a date“ за викенд на Сител

Предновогодишен фимски викенд на Сител. Сабота (28 декември) по последните вести, на Сител ќе се емитува “Еден час поназад”, љубовна приказна за Триш и Паркер, кои сосема случајно по грешка на времето, се запознаваат.

Во недела, во истиот термин, 23.30 часот, уште една романтична комедија за насмеан почеток на празниците. “Once upon a date” ни раскажува приказна за едно семејство кои ќе се обидат да го спасат театарот од еден алчен бизнисмен.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Италијанска комедија, канадски трилер и романси на Телма

сабота (20 јуни 2020), 19.15 часот – Manuale d’am3re (2011) Италијанска романтична комедија за три љубовни …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!