Почетна / Сапуници / Фото | Се запознале и вљубиле на снимањата на „Истанбулската“
По романсата со Баде, Мурат од "Истанбулска невеста" се оженил со друга турска актерка

Фото | Се запознале и вљубиле на снимањата на „Истанбулската“

Семејната турска драма “Истанбулската невеста” очигледно е една од најзборуваните телевизиски програми оваа сезона, која ја следат македонските семејства.

Покрај главните улоги на Фарук и Суреја, особено внимание привлекуваат и споредните ликови.

Меѓу нив се и Мурат и Баде, кои ги толкуваат младите турски актери Беркај Хардал и Хира Којунджуолу.

Љубовта од екраните, младите Мурат и Баде ја пренеле и во приватниот живот, па така сега станале и една од омилените турски актерски двојки.

Но, за жал, нивната врска не траела долго. Траела онолку колку што актерите се задржале во серијата.

По заминувањето од серијата, завршила и нивната романса, па есенва, актерот се оженил со друга турска актерка.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Трчаме кон финалето на „Забрането јаболко“; подготвени ?

„Секоја приказна се состои од здраво и збогум сѐ додека не се сретнеме повторно. Нештата …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!