Дневни Архиви: 20/11/2019 | 16:15

Ристе Ристески во Сараево ја сними својата најнова песна

Популарниот македонски пејач за чиј настапи се бара билет повеќе, харизматичниот Ристе Ристески деновиве престојува во Сараево, Босна и Херцеговина, каде што ја снима својата нова песна. После „Добро јутро тајно“, „Неизлечиво“ и „Како ли се она зове“, пејачот во студиото „Ал Мјузик“ подготвува уште една одлична песна која има …

Повеќе »

Наместо да емитува цели епизоди, Алфа ја сецка руската серија

Од минатиот месец на фреквенцијата на Алфа започна со емитување руската надсинхронизирана мелодрама “Врати ми ја љубовта”. Серијата се емитуваше од понеделник до петок со целосни 45-50 минутни епизоди, како што се и оригинално снимени. Но, од неодамна, телевизијата ги сецка епизодите на серијата, па една епизода од сега е …

Повеќе »

Љубојна со предновогодишен акустичен концерт

На 22 декември со почеток од 19:30 ч. во Националната Опера и Балет, за прв пат пред македонската јавност, “Љубојна” ќе одржи (unplugged) акустичен концерт. Ова е вистинска прилика за публиката, во една уникатна атмосфера да ги слушне сите големи хитови на “Љубојна”. Во моментите кога во медиумскиот етер е …

Повеќе »

Збогувајте се со вашите херои во големото финале на „Далеку од дома“

Вечерва во 21.45 часот на Сител телевизија ќе биде емитувана последната епизода од историскиот блокбастер “Далеку од дома”. Крај за тешката и крвава војна… но и крај за некои од ликовите. Виорот на секоја војна си ги зема своите жртви, па така и овде ќе ги понесе оние кои најхрабро …

Повеќе »

Видео | Патот кон дното е сè пократок во култната „Breaking bad“

Една од најнаградуваните и најпопуларни серии на сите времиња повторно шокира со неочекувани пресврти. Оправдана ли е пресметката на вашите херои со нарко дилерите? Од мирно секојдневние, нивниот живот се претвори во опасна игра со криминалот, во која и тие самите станаа најголеми криминалци. Патот кон дното станува сè пократок… …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!