Дневни Архиви: 15/11/2019 | 20:53

Акционен трилер во петок и костимирана драма во недела на Прва

петок (15. ноември), МТВ 1, 22.55 часот – “Љубов и изнуда” Дјук е воен ветеран од Ирак, кој по враќањето од војска извесно време минува во затвор. Ситуацијата додатно се усложнува кога тој, случајно и не по своја вина, ќе се најде на местото на примопредавање на дрога. Размената завршува …

Повеќе »

Британските драми „The shaltering sky“ и „Ginger & Rosa“ на Алфа

Нови премиерни филмови овој викенд на телевизија Алфа. Во сабота (16 ноември) во 20.15 часот ќе се емитува британската драма “Штит од небо” со Џон Малкович и Дебра Вингер. Добитник е на Златен Глобус во 1991 година, а ни претставува приказна за еден брачен пар кој по десет години изгубена …

Повеќе »

Сè тече, сè се менува – отворена изложбата на Бојан Ковски

Четврток, 14-ти Ноември, во галеријата Акантус се одржа отворањето на изложбата на Бојан Ковски.  Официјалното отворање на изложбата помина во најдобар ред со многу задоволни посетители, насмевки и честитки за авторот, ќе биде достапна за сите љубители на уметноста до 6-ти Декември. Оваа прва поголема изложба Ковски ја работеше во …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!