Дневни Архиви: 01/11/2019 | 15:36

Видео | Кумата на керамиди, ваков адет немате видено досега

Интересно видео стана хит на социјалните мрежи. Сме виделе секакви адети на свадба, ама ваков адет за првпат. На свадба, кумата се качува на покрив и ги крши керамидите додека другите и фрлаат пари. Сме виделе секакви адети на свадба, ама ваков адет за првпат. На свадба, кумата се качува …

Повеќе »

Другарчиња, запознајте ја „Јана“ и дружете се со неа на Youtube

„Јана“ е цртан филм на Просветно дело (http://prosvetnodelo.com.mk/), во продукција на Медиа Таг (https://mediatag.mk/). Таа е првата анимирана јутјуберка која го истражува волшебниот свет на книгите! Во продолжение, погледнете ја првата епизода за новиот лик на Просветно дело : Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

Три храбри дами во „Живот со стил“, во сабота во 21 часот на ТВ 24

“Живот со стил”во друштво на три дами, три храбри и енергични девојки кои дефинитивно кршат табуа и се вистински доказ дека среќата не е правопропорционална со килограмите. Сите три се успешни во тоа што го работат и што е најважно – уживаат во сопственото тело. Фросина Ангеловска – моден дизајнер, …

Повеќе »

Трилерот „Crash“ и „Rachael gets married“ овој викенд на МТВ 1

Американскиот трилер “Заговор”, премиерно на МТВ 1 во сабота (2 ноември) во 20.15 часот. Дејството на филмот се одвива во блиска иднина, кога на американската економија ѝ се заканува финансиска криза. Еден група на канцелариски криминалци предводена од Гај Клифтон, добива задача од сојузната влада да го спречи овој сајбер …

Повеќе »

Викенд репризи на првите епизоди од „Големата одмазда“ на Алфа

Нова турска надсинхронизирана серија започна на Алфа телевизија во новата програмска шема на телевизијата. Од понеделник до петок со почеток во 21.20 часот ја следите класичната турска драма за Ајаз и неговата “Голема одмазда”. Како започна приказната, потсетете се оваа сабота и недела од 22.50 часот. Репризите на првите пет …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!