Дневни Архиви: 09/11/2019 | 19:30

Фото | Повторно започнаа со снимање македонски народни приказни

Во селото Извор, Велешко во општина Чашка започна да се снима новата сезона на Македонски народни приказни. Овие приказни беа најпопуларни во деведесетите во кои Шенка и Ѓорги Колозови ги имаа водечките улоги. Од 2009 година, А1 телевизија реши да ги обнови и започна со снимање на нови народни приказни, …

Повеќе »

Ноќно кино на Сител за викенд со интересни драми и трилери

Оваа сабота (9 ноември) во викенд филмскиот термин на Сител ќе се емитува италијанската љубовна драма “Опчинети”, а во недела во истиот термин по 23.30 часот – филмот “Работен одмор”. Се работи за филмски наслови кои привлекуваат со несекојдненви содржини и длабоки животни приказни, искуства и ситуации. Доколку останете дома …

Повеќе »

Премиерни филмови за викенд на Алфа, на ред се „Hunted“ и “Damage”

Ако од понеделник до петок по централните вести следите политички дебати на Алфа, за време на викендите, оваа фреквенција ќе ви понуди интересни драми и трилери. Во продолжение, прочитајте што ќе следите овој викенд : сабота (9 ноември) – 20.15 часот – “Прогонет” Бенисио дел Торо и Томи ли Џонс …

Повеќе »

Фото | Изненадување за роденденот – Каролина и Ана меѓу гостите

Вчеравечер ќерката на познатата актерка Весна Петрушевска го прослави 15-тиот роденден. Но, она што Мина не го знаеше е дека нејзината мајка заедно со пријателите ѝ приредиле големо изненадување – роденденска забава. Меѓу присутните на забавата беа мега ѕвездата Каролина Гочева, заедно со сопругот, радио водителката Ана Шутиноска, продуцентката Виолета …

Повеќе »

Почнал од нула: Турскиот Џорџ Клуни е еден од најплатените актери

Озџан Дениз е еден од најпознатите турски актери кои секојдневно го следиме како Фарук во новата турска драма “Истанбулската невеста”. Познат ни е и по улогите во Конакот на агата, Јунска ноќ, Грев, Црната роза и Во виорот на судбината. Тој знае како да се носи со славата иако понекогаш …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!