Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / И Телма ќе има контактна програма – „Црвена линија“ со Елена и Гоце

И Телма ќе има контактна програма – „Црвена линија“ со Елена и Гоце

По примерот на сите останати телевизии, и Телма започнува со интерактивна емисија во која учество ќе земат гледачите. Контактната програма на Телма ќе се емитува секој работен ден по вестите во 15.30 часот.

„ Твитни! Јави се! Вклучи се! Ќе зборуваме за најжешките твитови и теми на денот. Ќе бидеме на црвена линија во однос на сите главни случувања, вести и теми на денот. “Црвена линија” на Телма со Елена Митева и Гоце Андреевски секој работен ден од 16:15 до 17:30ч. Bе очекуваме од овој понеделник 23 септември. Бидете со нас! “ – порачаа на својата официјална страна на Фејсбук.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Познатата емисија „Заспиј ако можеш“ се враќа на Алфа со нова сезона

Од понеделник (14 септември) започнува новата, втора сезона од вечерната дебатна емисија “Заспиј ако можеш” …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!