Дневни Архиви: 18/11/2019 | 20:20

Digital for Entrepreneurship – конференција за претприемништво

Со преку 35.000 настани во повеќе од 170 земји, Европа и оваа година ја одбележува European SME Week, иницијатива која во С. Македонија се организира 11та година по ред. Под наслов “Digital for Entrepreneurship” во среда, 20.11.2019, 10.00 часот, во City Hall – Скопје, ќе се одржи серија на панели …

Повеќе »

„Рејдиохед“ во џез-верзија со Биг-Бендот на ЗЈМ во Филхармонија

На 30 ноември во големата сала на Филхармонија во 20 часот, Биг-Бендот на Здружението на џез-музичари на Македонија, ќе ги изведе најдобрите теми на една од најпопуларните групи на сите времиња – „Рејдиохед“. Станува збор за маестрален проект под наслов „RADIOHEADJAZZ!“ со уникатна содржина – џез-верзии на песните на британската …

Повеќе »

Видео | Ова е новиот хит – Лина со песна на Димитров и Џамбазов

Младата пејачка Лина Пејовска има нова фантастична балада, насловена како “Нека те боли”, која ја промовираше во Албанија, на фестивалот Kenga Magjike 2019. Музиката и аранжманот на оваа светска балада се на Дарко Димитров, а текстот е на Игор Џамбазов, кој ги напиша извонредните балади на Тамара Тодевска (Готово е, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!