Дневни Архиви: 03/11/2019 | 16:29

Нов тест на љубовта во премиерната 4-та сезона на „Афера“ на ТВ 24

Психолошката драма „Афера“ ги прикажува емоционалните ефекти на една вонбрачна врска. Ноа е професор и писател, кој е женет 20 години и има четири деца. Алисон е млада келнерка и сопруга од Монток, Лонг Ајленд. Провокативната драма се прикажува одделно од повеќе перспективи, користејќи ги сеќавањата на секој од ликовите. …

Повеќе »

Екс директорка на Алсат се омажи со Мухамед Зекири; Заев бил кумот

Пратеникот Мухамед Зекири се ожени со Бисера Јордановска, поранешната директорка на Алсат- М телевизија. Венчавката се случила во хотелот Double Tree by Hilton, каде потоа продолжила свадбената веселба. Кум на свадбата бил премиерот Зоран Заев заедно со неговата сопруга Зорица Заева.   Ова е инаку втор брак за Зекири, а …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!