Дневни Архиви: 22/11/2019 | 15:42

Алфа и ОМД ќе отвораат телевизиско студио во Вашингтон

Алфа телевизија и Обединетата македонска дијаспора потпишаа меморандум за отворање на телевизиско студио во Вашингтон, од каде за македонската публика ќе се произведуваат вести поврзани со сите случувања во САД – известува телевизија Алфа. Целта на овој договор е, како што изјавија директорот на Алфа ТВ, Јане Бојаџи и претседателот …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!