Дневни Архиви: 04/11/2019 | 19:46

Влезниците за концертот на Брајан Адамс пред распродавање!

Влезниците од категоријата ПАРТЕР за претстојниот концерт на Bryan Adams кој ќе се одржин1 13. ноември во А1 Арената, се пред распродавање. За овој концерт не постои фан пит како категорија, бидејќи Bryan Adams никогаш не ги двои неговите фанови, па оттаму и интересот за брзото распродавање на билетите во …

Повеќе »

Видео | Тракер е ограбен во новото видео за „VWBMW“

Андреј Трајковски со познатиот трап бренд Тракер од „Урбан Рекордс“ го промовираше видеото за својот нов сингл насловен како “VWBMW”. Песната е целосно во трап стил. Музиката е на самиот Тракер, додека аранжманот миксот и мастерингот се на добро познатиот продуцент Иван Јованов – Ивајо. Спотот е комплетно дело на …

Повеќе »

Нови книги од Стојановски и Чапаровска во издание на „Современост“

Во издание на литературното списание „Современост“ од Скопје излегоа книги од нови македонски автори, романот „Сенката на сонцето“ од Иван Стојановски и поетската збирка „Скршен аватар“ од Магдалена Чапаровска. За романот на Ивановски, Стефан Марковски подвлекува: „Цикличниот наратив заради кој доаѓа до завршени наративни сегменти што одразуваат настани на некои …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!