Почетна / Сапуници / Почнал од нула: Турскиот Џорџ Клуни е еден од најплатените актери

Почнал од нула: Турскиот Џорџ Клуни е еден од најплатените актери

Озџан Дениз е еден од најпознатите турски актери кои секојдневно го следиме како Фарук во новата турска драма “Истанбулската невеста”.

Познат ни е и по улогите во Конакот на агата, Јунска ноќ, Грев, Црната роза и Во виорот на судбината. Тој знае како да се носи со славата иако понекогаш таа е тешка.

„Истанбулската невеста“ осoбeно ја зголемила неговата популарност. Конфликтот со мајките е честа појава и во вистинскиот живот, а баш и како во серијата, синовите вложуваат многу труд за да го одржат односот со сопругата и мајката и фамилијата.

Озџан од девет години почнал да заработува од музика, а досега има објавено дури 11 музички албуми. Откако се појави на сцената, овој 47-годишен глумец и режисер е препознаван како еден од најзгодните актери во својата земја, но често го споредуваат и со холивудскиот оскаровец Џорџ Клуни.

Кога ме споредуваат со Џорџ Клуни или со кој друг, сигурно не кажувам: Баш добро – тоа сум јас. Тоа е до гледачите, им благодарам, го сакам Џорџ, нема проблем“, изјави славниот актер. Актерот го бие глас како искрена и драга личност, полна со самопочит, која ја познава дисциплината и обожава учење и работи на себе како уметник. Овој миленик на жените не секогаш бил богат и популарен. Морал да започне баш од нула за денес да биде еден од најплатените актери во Турција.

Вака ќе ви кажам, славата е неизбежна последица на работата со која се занимавам. Колку и да пробувате да побегнете од нејзе или се борите против нејзе, животот не ви е прекрасен. Но, кога ќе се помирите и ја прифатите како начин на живот, проблемот го снемува“, кажа Дениз.

| ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ТВ Времеплов | Се сеќавате ли на „Песоците на Мајами“ на А1

Песоците на Мајами е американска теленовела која пред многу години се емитуваше на А1 во …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!