Почетна / Серии / Фото | Повторно започнаа со снимање македонски народни приказни

Фото | Повторно започнаа со снимање македонски народни приказни

Во селото Извор, Велешко во општина Чашка започна да се снима новата сезона на Македонски народни приказни. Овие приказни беа најпопуларни во деведесетите во кои Шенка и Ѓорги Колозови ги имаа водечките улоги.

Од 2009 година, А1 телевизија реши да ги обнови и започна со снимање на нови народни приказни, кои за жал, никогаш не успеаа да ја достигнат гледаноста на оние првите и автентичните. Примерот на А1 го следеа Канал 5, па Сител, МТВ 1, па локалните телевизии… кои до ден денес ги емитуваат новите народни приказни.

Па така, наскоро со емитување ќе ги гледате најновите приказни, кои започнаа со снимање овие денови.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Шпионската серија за „Американците“ секоја ноќ на Сител телевизија

Oд понеделник (13 мај) на Сител телевизија во полноќниот термин започнува со прикажување познатата серија …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!