Почетна / Серии / Нова данска трилер серија на Телма ќе го открие текот на парите

Нова данска трилер серија на Телма ќе го открие текот на парите

Сместена во светот на економскиот криминал, “Bedrag” е приказна за измамите и злосторствата кои се прават како би се зголемило богатството на одредени поединци и структури.

Кога едно мртво тело ќе биде пронајдено во море, близу сомнителна фарма на брегот на Данска, детективот кој е задолжен за истрагата никако не може да поверува дека ова е само обична несреќа. Што повеќе истражува, толку повеќе Медс се сомнева во брзорастечката компанија “Енергрин”, нејзината поврзаност со убиството што го води  до финансиските и правни малверзации кои ги прави фирмата.

Многу лаги, но само една вистина. Од продуцентите на “Мостот”, “Премиерка” и “Истрага” доаѓа нова вечерна серија на Телма. Од понеделник (20 мај) во 22.15 часот – “Измама” на Телма, серија која ќе го открие текот на парите во светот на алчноста и криминалот.

Дани | ТВ Пакет

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ТВ 24 со летна реприза на американската акција за тимот на „Скорпион“

Од вторник до недела во 22.30 часот, ТВ 24 ќе ја репризира “Scorpion” – американска …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!