Почетна / МК Сцена / Видео | „Мајко“ е новиот хит на Лозано како најава за концертот

Видео | „Мајко“ е новиот хит на Лозано како најава за концертот

Тимот што победува не се менува. Лазар и Магдалена Ена Цветковски со нова песна за Влатко Лозаноски. “Мајко” е песната која го најавува големиот солистички концерт на Лозано, кој ќе се одржи на 23ти март во Арената “Борис Трајковски”. За виолината во песната е задолжен Илија Филиповски, за хармониката Војче Петрушев. Стилист на Лозано е Андреј Папаз Георгиевски, а официјални спонзори за видео записот се Бициани, Белведере-Охрид, Диоптра Оптикс, Кимбо Македонија, Студио Ив и Шкода “Јосифов”.

Почитувани, во продолжение погледнете го видеото за “Мајко” и подгответе се за 23-ти.

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ајана од Урбан Рекордс со видео спот за новата песна „Топ на листа“

По “Не ме моли”, доаѓа втората песна на Ајана. За стајлингот на синооката пејачка се …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!