Почетна / МК Сцена / Видео | „Мајко“ е новиот хит на Лозано како најава за концертот

Видео | „Мајко“ е новиот хит на Лозано како најава за концертот

Тимот што победува не се менува. Лазар и Магдалена Ена Цветковски со нова песна за Влатко Лозаноски. “Мајко” е песната која го најавува големиот солистички концерт на Лозано, кој ќе се одржи на 23ти март во Арената “Борис Трајковски”. За виолината во песната е задолжен Илија Филиповски, за хармониката Војче Петрушев. Стилист на Лозано е Андреј Папаз Георгиевски, а официјални спонзори за видео записот се Бициани, Белведере-Охрид, Диоптра Оптикс, Кимбо Македонија, Студио Ив и Шкода “Јосифов”.

Почитувани, во продолжение погледнете го видеото за “Мајко” и подгответе се за 23-ти.

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонски џез на Наша ТВ – концерт на Тао Трио на Прилеп џез викенд

Слушајте македонски џез на македонска телевизија. Концерт на Тао Трио на Прилеп Џез викенд 2013 …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!