Почетна / Телевизија / Аплицирајте | ТВ 24 вработува презентер, лектор и млади новинари

Аплицирајте | ТВ 24 вработува презентер, лектор и млади новинари

Телевизија 24 објави огласи за вработување на нови кадри во нивните редакции. Потребни се:

  • презентер/ка за информативните изданија на телевизијата, со или без работно искуство
  • лектор/ка со 5 години работно искуство во пишан или електронски медиум
  • млади новинари со или без работно искуство, кои би работеле на интернет порталот на телевизијата

Сите заинтересирани може да ги испратат своите биографии и мотивациски писма на : marketing@24vesti.mk

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | „Патуваме сонуваме“ со Аурора секој викенд на ТВ 24

Нова сезона на “Патуваме сонуваме” со Аурора Турс на ТВ 24. Патуваме, сонуваме со Аурора …