Почетна / Спорт / Заради навивачите на Албанија, УЕФА со дисциплинска постапка

Заради навивачите на Албанија, УЕФА со дисциплинска постапка

Европската фудбалска федерација отвори истрага против Албанија, а како причина за овој потег се наведува недоличното однесување на навивачите на првиот натпревар со Италија.

Во текот на 90-те минути во Дортмунд направени се серија прекршоци. Од користење пиротехнички средства, провокативни пораки од трибините па се до влегувањето на еден навивач на теренот.

УЕФА во соопштението не наведе колку време ќе се истражуваат инцидентите и кога ќе биде изречена евентуалната казна.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

UEFA Euro 2024 : Две пива по лице на дуелот меѓу Англија и Србија

Рестрикции за алкохол ќе бидат воведени на натпреварот од првото коло од групата Ц на …

error: Содржината е заштитена!