Почетна / Спорт / Хакерски напад на ТВП за време на натпреварот Полска – Холандија

Хакерски напад на ТВП за време на натпреварот Полска – Холандија

Интернет-страницата на спортскиот канал на Полската државна телевизија (ТВП) беше мета на кибер напад за време на вчерашниот натпревар Полска – Холандија, поради што гледачите не можеа да го следат првото полувреме. Околу 15 часот беше нападната ИП адресата на полската телевизија, а нападот целосно го блокира сајтот на ТВП Спорт до почетокот на второто полувреме.

Полска вчера во Хамбург го загуби првиот натпревар со 1:2 од Холандија во првото коло на Европското фудбалско првенство во Германија.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

UEFA Euro 2024 : Две пива по лице на дуелот меѓу Англија и Србија

Рестрикции за алкохол ќе бидат воведени на натпреварот од првото коло од групата Ц на …

error: Содржината е заштитена!