Почетна / Филм / Саботна вечер на Телма со американскиот вестерн филм „No man’s land“

Саботна вечер на Телма со американскиот вестерн филм „No man’s land“

сабота (18 мај 2024), 22.15 часот, Телма – “Ничија земја”

Граничaрот Бил Грир и неговиот син Џексон патролираат кога Џексон случајно убива момче на мексикански имигрант.

Бил се обидува да ја преземе вината, но тексашкиот ренџер Рамирез ја гледа лагата, поттикнувајќи го Џексон да избега на југ на коњ преку Рио Гранде за да стане гринго „нелегален имигрант“ во Мексико.

Гонет од Тексас Ренџерс и мексиканските сојузници, Џексон патува низ пустини и планини за да бара прошка од одмаздољубивиот татко на мртвото момче, додека се вљубува во земјата што ја научиле да ја мрази.

Модерен вестерн инспириран од реалните области на „ничија земја“ долж границата меѓу Тексас и Мексико.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

9 јуни, недела, Телма | Крими комедијата „Измамничките од Волстрит“

Тие се девојки кои сакаат да бидат над законот. Нивната професија е танчерки во стриптиз …

error: Содржината е заштитена!