Почетна / Филм / Николас Кејџ во воената драма „USS Indianapolis“ на МРТ 1

Николас Кејџ во воената драма „USS Indianapolis“ на МРТ 1

сабота (18 мај 2024), 20.15 часот, МТВ 1 – “УСС Индијанаполис”

Николас Кејџ и Томас Џејн во американска воена драма чие дејствие се одвива за време на Втората Светска војна.

Во текот на патролирањето низ Филипинското море, бродот УСС Индијанаполис е нападнат и потопен од страна на јапонската морнарица. Она што следува е надчовечка битка за преживување, кога морнарите ќе се соочат со глад, жед, сурово море и ајкули.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

9 јуни, недела, Телма | Крими комедијата „Измамничките од Волстрит“

Тие се девојки кои сакаат да бидат над законот. Нивната професија е танчерки во стриптиз …

error: Содржината е заштитена!