Почетна / Забава / Евровизија / Бугарија се враќа на Евровизија од следната година?

Бугарија се враќа на Евровизија од следната година?

Бугарија оваа година го тестираше своето враќање на Евровизија во 2025 година.
Според официјалниот Твитер профил на државната телевизија БНТ, делегација од Бугарија била присутна во Малме, Шведска. Во делегацијата биле изведувачи и продуценти. Тие го тестираа теренот за враќање на Бугарија на Евровизија.

Доколку се остварат плановите, идејата е враќањето на Бугарија да биде трајно. Го истакнале и ставот дека Бугарија треба да е дел од овој фестивал, а не со малкумина земји да остане отсечена од најголемиот ТВ спектакл на светот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

И покрај нашето неучество, поранешни претставници на евровизиските забави

Иако Mакедонија втора година по ред не учествува на Евровизија, нашите поранешни претставници со задоволство …

error: Содржината е заштитена!