Почетна / Филм / Саботна вечер на Телма со бразилската комедија „Сакани”

Саботна вечер на Телма со бразилската комедија „Сакани”

сабота, 13 април 2024, Телма ТВ, 19.15 часот – Сакани

Ајрин е мажена за Клаус. Тие живеат во Петрополис, мал град на периферијата на Рио де Жанеиро и имаат четири деца. Фернандо ; Родриго и близнаците.

Двојката со години се бори да ја заврши изградбата на својата нова куќа. Ајрин работи како независна продавачка додека ги завршува студиите за да добие диплома за средно образование. Клаус води мала продавница за копирање каде што продава и книги. Фернандо, нивниот најстар син, игра ракомет.

Откако беше врв на сезоната, момчето е покането да се приклучи на професионален тим во Германија и ќе ја напушти родителската куќа многу порано од очекуваното. Меѓу секојдневните прашања од животот на нивното семејство, Ајрин ќе мора да се справи со раното одвојување од Фернандо и да се прилагоди на новиот живот без него.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Среда на ТВ 24 – уругвајската необична драма „Свет без бои“

среда (22 мај 2024) – 22.30 часот, телевизија 24 Девојчето Ана има способност да гледа …

error: Содржината е заштитена!