Почетна / Филм / Акционата авантура за херојот „Робин Худ” во недела на Телма

Акционата авантура за херојот „Робин Худ” во недела на Телма

недела, 14 април 2024 година, Телма ТВ, 22.15 часот – “Робин Худ”

Робин од Локсли, е фрлен во хаосот на Третата крстоносна војна, измамен од корумпираниот шериф на Нотингем.

Откако ќе сведочи за неизговорливи ужаси, Робин се враќа дома за таму да открие дека е прогласен за мртов, неговиот имот конфискуван, а неговата сакана Марија е поврзана со водачот на бунтовниците.

Во соработка со мистериозниот Арапин наречен Јахја, Робин тргнува во мисија за да го сопре крадење од корумпираната црква. Марија очајно го бара, но Робин ги крие своите планови од неа. Робин со своите акции ќе ја стави на тест љубовта, лојалноста и границите на правдата.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Трилер мистеријата „ Last moment of clarity“ вечерва на Телма

Тој ќе помине три години во тага, сведочејќи за смртта на својата свршеница. Вината за …

error: Содржината е заштитена!