Почетна / Серии / Телма со реприза во прајмтајм на македонската „Ах, љубов моја“

Телма со реприза во прајмтајм на македонската „Ах, љубов моја“

 

Македонска романтична комедија на Телма

 

 

“Ах, љубов моја” е филмска адаптација на познатата македонска театарска претстава. Филмот е снимен оваа година, а пред две седмици беше прикажан на телевизија Телма како серијал од неколку продолженија во 7:40 часот наутро. Она што е интересно е што од понеделник, Телма ќе ја емитува серијата репризно и тоа во прајмтајм, во 20 часот и 40 минути.

 

 

Накратко, “Ах, љубов моја” е приказна за позната поп пеачка Сузан, која по успешната турнеја низ Турција и емотивните проблеми предизвикани од раскинувањето на долгогодишната љубовна врска, доаѓа во еден хотел да се одмори во мир и тишина, далеку од јавноста и новинарите.

 

 

Меѓутоа, во хотелот се појавува нејзиниот поранешен љубовник Селпин, кој сака да се збогува со неа, по што се тргнува наопаку. Изненадувачки средби, неочекувани личности и ситуации, кои на крајот сепак ќе завршат со среќен крај.

 

 

Во главните улоги настапуваат Нина Деан, Атанас Атанасовски, Александар Микиќ, Марија Кондовска, Соња Стамболџиоска.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Наркосите“ на Телма во новите епизоди се „селат“ во Мексико

Од Колумбија, продуцентите на “Наркос” се селат во Мексико. Како започна и како се развиваше …

error: Содржината е заштитена!