Почетна / Филм / Алек Болдвин и Деми Мур во романтичен трилер во четврток на МРТ 1

Алек Болдвин и Деми Мур во романтичен трилер во четврток на МРТ 1

Бил (Алек Болдвин) е писател кој го губи видот во сообраќајна несреќа во која, пак, загинува неговата сопруга. Тој повторно ја открива страста кон животот и пишувањето кога се впушта во врска со Сузан (Деми Мур), занемерена жена на бизнисмен обвинет на инсајдерска трговија.

Четврток, 22 февруари, 21.10 часот, прв канал на Македонската телевизија – “Слепило”.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Саботна вечер на Телма со бразилската комедија „Сакани”

сабота, 13 април 2024, Телма ТВ, 19.15 часот – Сакани Ајрин е мажена за Клаус. …

error: Содржината е заштитена!