Почетна / Серии / Семејната драма „When calls the heart“ секој викенд на Алфа

Семејната драма „When calls the heart“ секој викенд на Алфа

Секоја сабота и недела во 17.50 часот на Алфа телевизија ќе се емитува американската семејна драма “Обвинителката”. Досега се снимени 60 епизоди, а во 2020-та година, продолжува и седмата сезона на каналот Hallmark.

Серијата ја следи приказната за Елизабет Тачер, млада правничка, навикната на богат и луксузен живот. Нејзиното прво работно искуство повикува кон едно мало гратче, каде Елизабет треба да предава. Животот во малото место е едноставен, но исполнет со секојдневни предизвици.

Љубов како од сказните во една топла приказна за секојдневната борба на луѓето од малиот град. Борба за правда, за слобода, за љубов… “Обвинителката”, викенд серија на телевизија Алфа.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Сатиричен поглед на полициските серии во „Енџи Трајбека“ на Телма

„Angie Tribeca“ е сатира на полициските серии и се фокусира на ексцентричната, но брилијантна група …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!