Почетна / Филм / Француската драма „Збогум, кралице моја“ во вторник на МРТ 1

Француската драма „Збогум, кралице моја“ во вторник на МРТ 1

„Збогум, кралице моја“ го означува враќањето на признаениот режисер Беноа Жакот и одлично ги прикажува страста, сплетките, раскошот и на крај, хаосот кој настанува на дворот на Марија Антоанета (Дајан Кругер) последните денови пред избувнувањето на Француската револуција.

Филмот е снимен според бестселерот на Шантал Томас, и се фокусира на врската меѓу кралицата и една нејзината дворска дама. Ќе се емитува на првиот канал на МТВ во вторник, 20 февруари во 21 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пирс Броснан и Гај Пирс во трилерот „Spinning man” во сабота на Телма

сабота, 13 април 2024 година, Телма ТВ, 22.15 часот – Филозофија на убивањето Еван Бирч …

error: Содржината е заштитена!