Дневни Архиви: 27/09/2023 | 11:58

Младешка љубов и соништа во „Пријатели засекогаш“ на Дизи

Колку се силни врските на пријателството за да ги издржат новите предизвици и изненадувања? По смртта на татка си и тешката семејна ситуација, младата Гизем се сели во Истанбул со својата мајка и на факултетот ја среќава Седа, нејзината другарка од детството. Но, иако навидум се чини дека пријателките ја …

Повеќе »

Утринската програма на Канал 5 со нов декор на студиото

„Здраво Македонијо” во ново руво. Утринската програма на Канал 5 со нов изглед на студиото оваа сезона. Секој работен ден, имате можност да се јавите и да дискутирате во живо за сите актуелни теми и збидувања од општествената сфера, но и да актуелизирате проблеми од јавен интерес за коишто треба …

Повеќе »

Трета сезона од ,,Ферплеј со Јана” – секоја недела на Телма

Како се освојува шампионска титула во бокс со голи раце и како се станува број 1 во светот?  ГОрјан Гого Славески е гостин во првото издание од третата сезона на спортската ток емисија на Телма.  Место за спортските фанови, но и за сите оние кои се во потрага по мотивација, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!