Дневни Архиви: 16/09/2023 | 21:39

Неделни репризи на „Забрането јаболко“ во сабота навечер на К5

Вашето најомилено “Забрането јаболко” се ближи до големото финале. Во тек на Канал 5 е последната сезона од серијата која го постави гламурот на сцена, а интригите и озборувањата станаа секојдневие на секое домаќинство. Следете ја финалната сезона на “Забрането”, од понеделник до петок во 22.40 часот, а доколку сакате …

Повеќе »

По турска реприза, следува реприза и на „Бистра вода“ на Алфа

После четериесет и пет години емиграција во Канада, Александар, во денот кога во Скопје го убиваат неговиот брат близнак, тој се враќа во Македонија. Неговото семејство е растурено и тој се труди повторно да го обедини. На патот кој води кон среќата ќе застане Арсен неговиот другар од детството, заради …

Повеќе »

И ТВ 24 почна со нова сезона емисии, но каде се сериите ?

Почна новата сезона на емисии на телевизија 24. Секое утро гледачите на оваа фреквенција се будат со совети и разговори за здравјето со Билјана Дебарлиева во “Фактор здравје”. Веднаш потоа, во 10 часот следува утринската програма, по што следуваат контактните емисии. Вечерните термини од 17.45 часот и 20.45 часот се …

Повеќе »

Браво за Канал 5 – со осуда на одвратен говор кон Македонците

FB страната на Канал 5 ТВ е често посетувана од бугарски читатели кои често користат говор на омраза. Но коментарот под веста за посетата на Јотова во Албанија убедливо ги надмина сите граници. По ваквиот коментар на ФБ страната на телевизијата, Канал 5 излезе со соопштение : – Барам МНР …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!