Дневни Архиви: 02/09/2023 | 23:52

Серијата „Траги од минатото“ на Сител доминира во ТВ рејтинзите

Турската сапуница „Траги од минатото“ ја следите секоја вечер на Сител, а токму на оваа фреквенција, серијата ја имаше и својата светска премиера. Од првата епизода, серијата на продуцентската куќа Stellar yapim доминира во сите демографски групи во Македонија, надминувајќи ги конкурентните содржини. Премиерата на серијата имаше рејтинг од 9,66% …

Повеќе »

Пред есенската ТВ шема, следиме кратки политички емисии на Канал 5

Канал 5 Телевизија и ова лето прави пауза со политичките емисии “Само Вистина” и “Само Интервју”, а како замена за гледачите, но и заполитичките чинители, ја емитува кусата и динамична емисија “Вести плус”. И гледачите имаат можност да испратат прашања за гостите и тоа на следниот е-меил : [email protected]. – …

Повеќе »

Алфа со уште една реприза на турска серија давана пред 13 години

Додека приватните национални телевизии Сител, Канал 5, Телма и Алсат наголемо се подготвуваат за новата телевизиска сезона со нови и премиерни содржини, за Алфа како времето да се враќа назад. Овојпат се враќа и повеќе од една деценија наназад. Наместо нешто ново и свежо да понуди за своите гледачи, Алфа …

Повеќе »

„Преку Атлантикот“, историска драмска серија за викенд на ТВ 24

„Преку Атлантикот“ е историска драмска серија чие дејство се случува во Норвешка и САД за време на Втората светска војна. Серијата опфаќа широк спектар на настани, но посебен акцент е ставен на односот помеѓу норвешката престолонаследничка принцеза Марта и американскиот претседател Френклин Рузвелт во периодот во кој Марта била бегалец …

Повеќе »

Жерар Депардје во репризното емитување на „Марсеј“ на Телма

“Марсеј” е француска драмска телевизиска серија во две сезони по 8 епизоди, создадена од Ден Франк со Жерар Депардје во главната улога. На Телма телевизија ќе ја гледаме повторно овој септември, од понеделник до петок во 20.00 часот. По 20 години како градоначалник на Марсеј, Роберт Таро (Депардје) влегува во …

Повеќе »

За Телма нема стоп на репризите – следува пак „Вавилон Берлин“

Неверојатно амбициозната германска серија „Вавилон Берлин“, базирана на бестселерот на Фалкер Кучера e една од најживописните прикази на предвоениот Берлин која репризно ќе ја гледате на Телма овој септември во 22.15 часот. Познатиот германски режисер Том Тиквер, заедно со колегите Ахим фон Борис и Хенк Хендлегтен, создадоа раскошна, амбициозна серија, …

Повеќе »

Турската драма за „Девојката“ на Канал 5 во 21:20 часот

По летната тинејџерска серија “Слушни ме”, од понеделник (4 септември) на Канал 5 телевизија ќе се емитува новата турска драма “Девојката”. Познатиот актер од Бурни времиња, Солзи на есента, Парампарче, Дила, Осудени на љубов и Белото памукче се враќа на малите екрани во една нова специфична улога од понеделник до …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!