Почетна / 2023 / August

Месечни Архиви: August 2023

Љубов и одмазда во новата сапуница „Крваво цвеќе“ на Канал 5

Баран е млад човек кој по нападот врз неговото семејство, во кој ја губи мајка си, а татко му останува неподвижен, станува глава на богатото и моќно семејство Карабеј. Тој мора да најде начин како да го спаси својот брат и да ја надмине вината што ја чувствува поради нападот …

Повеќе »

Пред почетокот на новата сезона, следете ја „Црна табла“ на Сител

За време на средношколските години, Атлас морал да го напушти родниот град заедно со неговата мајка затоа што бил малтретиран од неговите врсници. Но, сега, години подоцна, тој се враќа онаму од каде замина, таму каде горките спомени се единствено нешто за кое се врзува за ова место. Случајно или …

Повеќе »

Видео | Контроверзната „Карли бич“ го најави кам бекот на Карлеуша

Пејачката Јелена Карлеуша по единаесет години ќе го објави својот 11-ти албум насловен „Алфа“, а нејзините верни обожаватели со нетрпение ги очекуваат новите песни. Пејачката темелно работеше на новиот проект, а светските продукциски куќи стојат зад неа и ветуваат вртоглави успеси. Таа неодамна објави список со новите песни, а првата …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!