Дневни Архиви: 20/09/2023 | 21:19

Голема стендап забава во општина Кисела Вода со актерот Бојан Велевски

Во тек е голема стендап турнеја на актерот Бојан Велевски, насловена како „Све ли ја да мислам?!“. Стендап комичарот ќе настапи во 10 градови во Македонија, а големото финале ќе се случи на 18-ти ноември во Станица 26, Скопје. Оваа сабота (23.09.2023) Бојан ќе одржи големо стендап шоу во паркот …

Повеќе »

МРТ продолжува со нови епизоди од анимираните серии за деца

Нови епизоди од анимираните серии за деца „Коцки со броеви“ и „Дампер и Скуп“ од понеделник до петок на Македонската Телевизија во 10.40 часот наутро. Шарените и весели коцки со броеви на лесен и забавен начин прават децата да ја засакаат математиката. Запознајте ги малите коцки со броеви и спремете …

Повеќе »

Се враќаме во „Седумдесеттите“ со доку серијалот на МРТ 1

Документарниот серијал „Седумдесеттите“ гледајте го во четврток од 17.45 часот на МТВ 1. Американската серија „70-тите“ е дел од документариот серијал „Децениите“, продуциран од Том Хенкс, Гери Гецман и Марк Херцог. Серијата изобилува со фасцинантен збир на архивски снимки од настани и личности кои ја доловуваат декадата што ја смени …

Повеќе »

Посетете ја „Школата за готвење на Марта Стјуарт“ на МРТ 1

Инспирирана од истоимениот бестселер, во серијата „Школата за готвење на Марта Стјуарт“ лично Марта им одржува на гледачите мастер клас по кулинарство. Таа покажува класични техники и постепено ги открива тајните на готвењето. Од варење и динстање, преку печење и пржење до јадење и уживање. Во секоја епизода споделува корисни …

Повеќе »

Вторник навечер на МРТ 1 – инфомагазинот „Дипломатија и бизнис“

Новата сезона на емисијата „Дипломатија и бизнис“ гледајте ја секој вторник од 20:15 часот на МРТ1. Инфомагазинот продолжува со нови интервјуа со успешни луѓе во своите бизниси и успешни дипломати во своите активности. Меѓународните надворешни односи и приказни за големите профити гледаме во новата сезона на Прва. Дани | ТВ …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!