Дневни Архиви: 06/09/2023 | 20:18

Стартуваат нови сезони од емисиите на Телма телевизија

Oд понеделник (11 септември) се враќаат новите сезони од емисиите на Телма. И оваа сезона, секое утро ќе се будиме со “Утринската на Телма”, емисија која ве расонува, информира и забавува. Колаж од информации, разговори, музика и забавни содржини кои ви овозможуваат поинаков, полесен и поубав старт на денот. Од …

Повеќе »

Мексиканската теленовела „Ако нè остават” репризно на Телма

“Ако нè остават” премиерно прикажана на Телма пред неколку месеци, а сега повторно на програмата на оваа телевизија. Серија од гигантската продкција Телевиса, позната за нашата публика по многутте хитови од минатото како Есмералда, Росалинда, Есперанса, Перла, Руби, Саломе, Право на љубов, Злобница, Марисол и многу други. Серијата ни го …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!