Дневни Архиви: 26/09/2023 | 14:26

Турската драма за „Девојката“ од сега на Канал 5 во 17 часот

Нови продолженија од тажната приказна за девојката и нејзиниот татко. Приказна за младата Зејнеп која секојдневно се грижи за својот татко, човек со посебни ментални потреби. Тој е 45 годишен маж со ум и емоции на пет годишно дете. Човек, кој од самото раѓање е осуден на еден таков живот, …

Повеќе »

Вистински настан за подморницата К-19 во среда на МРТ

Кога првата нуклеарна подморница во Русија ќе се расипе на нејзиното прво патување, екипажот мора да биде брз за да го спаси бродот и да спречи нуклеарна катастрофа. Во трка за воена надмоќ, руската влада лансира нефункционална нуклеарна подморница K-19. Филмот успева да ја евоцира ладнокрвната параноја, клаустофобичната напнатост својствена …

Повеќе »

Секоја вечер филм на МРТ – вторнички на ред е ром ком

„Барајќи пријател за крај на светот“ во вторник на МТВ 1, 21.10 часот Најавата дека огромен астероид ќе ја уништи Земјата за помалку од еден месец става крај на бракот на мирниот продавач на осигурување Доџ (Стив Карел), чија сопруга го остава на лице место. Откако неговата смела млада сосетка, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!