Почетна / Сапуници / Младешка љубов и соништа во „Пријатели засекогаш“ на Дизи
Нова мини серија во 30 продолженија премиерно на кабловскиот канал Дизи во Македонија

Младешка љубов и соништа во „Пријатели засекогаш“ на Дизи

Колку се силни врските на пријателството за да ги издржат новите предизвици и изненадувања? По смртта на татка си и тешката семејна ситуација, младата Гизем се сели во Истанбул со својата мајка и на факултетот ја среќава Седа, нејзината другарка од детството.

Но, иако навидум се чини дека пријателките ја обновиле дружбата, сепак се испоставува дека Гизем не е таква каква што мислат пријателите.

Таа станува завистна и подмолна, обидувајќи се да ја раздели Седа од Ерен и да ја спои со Јунус, а со цел самата таа да остане со Ерен. Љубовни сплетки, тајни од минатото и пријателски врски во новата турска мини серија.

Не ја пропуштајте премиерата на „Пријатели засекогаш“ во 17:30 часот на Dizi.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Рудници на страста” – нова дневна теленовела на Телма

Нова продукција на Телевиса, теленовела полна со предавствa, интриги, одмазда и моќ. Во главните улоги …

error: Содржината е заштитена!