Дневни Архиви: 22/09/2023 | 22:27

Забавата продолжува со нова сезона од „Ѕвездите на Гранд“ на Сител

Вашата омилена телевизиска забава продолжува со нови емисии за уште повеќе адреналин, смеа и емоции. Во стандардниот термин, сабота 21.15 часот, започнува нова сезона од “Ѕвезде Гранда” на Сител. Најголемото музичко шоу во регионот и оваа сезона ќе ве разигра и разнежни во добропознатиот термин за вистинско опуштање и уживање. …

Повеќе »

Француската драма ја стартува новата филмска сезона на МРТ

Легендарниот сценарист и режисер Коста Гаврас ни го прикажува Капитал, возбудлива и напната драма сместена во ризичниот свет на глобалните финансии. Капитал е добар одговор на тоа како современиот капитализам ја исцрпува и ја уништува глобалната финансиска светска сцена. Кога колабира директорот на банката „Феникс“, макијавелистичкиот млад директор Марк Турнеј …

Повеќе »

Младиот турски актер вака се грижи за својот физички изглед

Харизматичниот турски актер, Екин Мерт Дајмаз, на македонската јавност и е познат по неговите исклучителни изведби во сериите „Бура од тајни“ и „Животот е убав“. Неговите извонредни улоги му донесоа голема препознатливост во индустријата и огромен број на обожаватели ширум целиот свет, а неговиот привлечен изглед и шармантна личност со …

Повеќе »

Втор концерт на Владо Јаневски во Македонска Филхармонија

Поради брзото распродавање на првиот концерт, Авалон продукција обезбеди термин за уште една интимна средба со Владо Јаневски во Македонска филхармонија, на 25ти ноември. Влезниците ќе бидат во продажба од петок (22ри септември) во 09 часот наутро онлајн на ticketx.mk и ширум продажната мрежа на ticketx низ Македонија. Поради зафатениот …

Повеќе »

Видео | Скопскиот состав „My Tear“ го објави својот нов спот

Скопскиот состав My Tear го објави својот најнов видео-запис за песната “На старите станици”, во режија на Милан Блажевски. Спотот е снимен во Студио 1060 од страна на Милан Блажевски и Јосип Здравковски, екипата позната по видео записите на 21 век. “На старите станици” е прв сингл од новиот албум …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!