Почетна / Забава / Светската атракција BOND доаѓа во Струмица на 20 мај

Светската атракција BOND доаѓа во Струмица на 20 мај

После голем број критики дека освен во Скопје и на лето во Охрид никогаш Авалон не се обиделе да работат светски имиња и во останатите градови во Македонија, најдобрата продукција реши да стави крај на тоа.

По повод 30 години Авалон Продукција, на менаџментот на Bond му предложија вториот концерт на Bond наместо во Скопје да се одржи во некој друг град… и девојките тоа со задоволство го прифатија.
Изборот падна на Струмица, 20 мај, центар за култура “Антон Панов”.

Квартетот Bond, нарекуван уште и „Spice girls на класичната музика“ е супербренд во светот на музиката кој е истовремено и најпродаваниот гудачки квартет на сите времиња. Како уникатна светска гудачка атракција, Bond имаat продадено неверојатни 5 милиони албуми низ целиот свет, 56 платински и 15 златни тиражи на своите изданија, како и огромен број на распродадени турнеји низ Европа, Америка, Австралија, Централна Америка и Азија.

Влезниците се пуштени во продажва онлајн на avalon.mk и ширум продажната мрежа на Авалон низ Македонија по цена од 1.500 денари.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Црвена јабука” во Охрид – концерт на 9 август во „Антички театар”

После успешно продадените концерти низ Македонија и регионот, неверојатно квалитетните и легендарните „Црвена јабука” доаѓаат …

error: Содржината е заштитена!