Почетна / Забава / Видео | „Ајде сваќеее“ – се распеа мало дете во македонско талент шоу

Видео | „Ајде сваќеее“ – се распеа мало дете во македонско талент шоу

Од минатата година на сателитската ИН ТВ и регионалните тв станици низ земјава се емитува ново македонско талент шоу “Нови и млади” кое во фокусот ја става фолк музиката. Ништо немаше да биде чудно сѐ до последниот настап кој привлече големо внимание, а имено се работи за мало детенце кое на сцената ја отпеа “Мама се плаши да не те грабам”.

Ова беа упатствата за пријавување во шоуто, објавени пред почетокот на емисијата :

1. На е-маил адресата: [email protected] испраќате видео клип со една строфа од народна песна по ваш избор во придружба на еден инструмент
2. Оставате лични податоци (кој ви се загарантирани од секаква злоупотреба од продукцијата) за возраста и тел број за контакт
3. Возрасната рамка на кандидатите би се движела од 16 до 25 години
* Што значи да не е помлад од 16 години и да не е постар од 25 години, може да има толеранција од неполна година под и над возрасната рамка – додаваат од „ИН продукцијата“.

Ако едно од правилата е натпреварувачите да имаат над 16 години, тогаш зошто и како се појавило ова дете во емисијата?

| ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Филхармонија во парк со „Одисеја 2024“ – музика од филмовите на Кјубрик

И оваа година, Македонската филхармонија ќе го реализира традиционалниот концерт „Филхармонија на отворено”, кој ќе …

error: Содржината е заштитена!