Почетна / 2021 / November (страна 2)

Месечни Архиви: November 2021

„Дива“ на Сител е верена со познатиот Охриѓанец од НБА лигата

Секоја вечер на Сител телевизија се емитува новата хит серија од далечните вилаети и подзаборавени руини на Анадолија. “Дива” е приказна за љубовта и одмаздата во која македонските гледачи уживаат следејќи ја легендата за Рејхан и Миран. Ебру Шахин е млада турска актерка која ја гледавме во епизодни улоги во …

Повеќе »

Од 22 до 29 ноември ќе се одржат третите Денови на медиумска писменост

„Виртуелно или реално – правилата се исти! Да бидеме медиумски писмени“ е мотото на Деновите на медиумска писменост кои годинава ги посветуваме на децата и младите, соопшти директорот на Агенцијата д-р Зоран Трајчевски на денешната прес-конференција. Со неа се означи почетокот на манифестацијата, која Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски …

Повеќе »

Легендарните Whitesnake со Farewell tour во Скопје на 12 јули 2022 година

Авалон продукција успеа на WHITESNAKE Farewell tour да го вклучи и Скопје, со голем и последен концерт кој ќе се случи на 12-ти јули 2022 година, на стадионот на АРМ, со почеток од 21 часот. Иако сите албуми им се врвни, а концертите енергични и спектакуларни, фронтменот на бендот David …

Повеќе »

Видео | Mузичкиот проект Ris Flower со нов сингл „Hearts so cold“

Нашиот интернационален музички проект RIS FLOWER, од денес во светскиот етер е присутен со нов сингл: “Hearts So Cold”. По неговото последно издание “Live Power Session” (последно нешто снимено во веќе легендарната “Универзална Сала Скопје”), Борис Цветановски a.k.a RIS FLOWER, на музичките сладокусци им носи нова песна која со својот …

Повеќе »

На веб сајтот на Алфа има стари информации за програмската шема

Доколку сакате да се информирате за програмската шема на Алфа телевизија и го посетите нејзиниот веб сајт, тогаш сигурно ќе добиете погрешна информација. На веб страната на телевизијата во делот за “Програма” сè уште стои турската серија “1001 ноќ” која веќе три месеци е завршена и не се прикажува на …

Повеќе »

Ноќно викенд кино на Телма со три бразилски драми

петок (19. ноември 2021) – “Busca”, 22.40 часот За време на викендот на неговиот 15-ти роденден, Педро патува, но не се враќа. Неговиот татко – доктор Тео Гаделха (35) тргнува да го најде и да го врати дома. Ненадејното и необјасниво исчезнување на неговиот син е последниот удар нво неговиот …

Повеќе »

Фото | Љубовта од „Викторија“ ја пренесоа и во приватниот живот

Харизматична и талентирана. Ја шармира публиката во телевизиската сага “Доктор Ху”, каде што три сезони ја глумеше Клара Освалд, сопатник на главниот јунак во патувањето низ времето. Од серијата излегува поради помпезно најавуваниот нов проект – Викторија. Џена Колман е глумицата која го доловува ликот на познатата кралица покажувајќи го …

Повеќе »

Прекинати емисиите на Алфа, а вестите останаа без презентери

Се повторува ли ситуацијата со Алфа што ја беше снашла во август годинава кога вработените беа во предупредувачки штрајк поради неисплата на плати? Сега, средина на ноември, нешто налик истото. Вестите неколку дена се само со тон и инсерти, без новинарски прилози и без презентери, а со времетраење од десетина …

Повеќе »

Средба на Бобан Милошески и градоначалничката Кариќ во Сараево

Во Сараево, сопственикот на Авалон Продукција, Бобан Милошески, имаше средба со градоначалничката Бенјамина Кариќ. На средбата, градоначалничката се заблагодари што Авалон го носи СТИНГ во Сараево и изрази подготвеност од градот и голема желба со сите негови ресурси во иднина, Авалон да работи што е можно повеќе концерти таму. Од …

Повеќе »

Нова серија на Сител за истрагите на „Детективката Меклејн“

Овој ноември во послеполноќниот термин Сител ќе ја емитува американско – канадската серија за “Детективката Меклејн”. Низ 10 продолженија ја следиме приказната за Алисон која ќе мора да направи баланс меѓу работата и семејството кое го сочинуваат сопругот Мет и тинејџерите Рејчел и Џеф. Животот на Алисон се менува кога …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!