Дневни Архиви: 22/11/2021 | 21:24

„Дива“ на Сител е верена со познатиот Охриѓанец од НБА лигата

Секоја вечер на Сител телевизија се емитува новата хит серија од далечните вилаети и подзаборавени руини на Анадолија. “Дива” е приказна за љубовта и одмаздата во која македонските гледачи уживаат следејќи ја легендата за Рејхан и Миран. Ебру Шахин е млада турска актерка која ја гледавме во епизодни улоги во …

Повеќе »

Од 22 до 29 ноември ќе се одржат третите Денови на медиумска писменост

„Виртуелно или реално – правилата се исти! Да бидеме медиумски писмени“ е мотото на Деновите на медиумска писменост кои годинава ги посветуваме на децата и младите, соопшти директорот на Агенцијата д-р Зоран Трајчевски на денешната прес-конференција. Со неа се означи почетокот на манифестацијата, која Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски …

Повеќе »

Легендарните Whitesnake со Farewell tour во Скопје на 12 јули 2022 година

Авалон продукција успеа на WHITESNAKE Farewell tour да го вклучи и Скопје, со голем и последен концерт кој ќе се случи на 12-ти јули 2022 година, на стадионот на АРМ, со почеток од 21 часот. Иако сите албуми им се врвни, а концертите енергични и спектакуларни, фронтменот на бендот David …

Повеќе »

Видео | Mузичкиот проект Ris Flower со нов сингл „Hearts so cold“

Нашиот интернационален музички проект RIS FLOWER, од денес во светскиот етер е присутен со нов сингл: “Hearts So Cold”. По неговото последно издание “Live Power Session” (последно нешто снимено во веќе легендарната “Универзална Сала Скопје”), Борис Цветановски a.k.a RIS FLOWER, на музичките сладокусци им носи нова песна која со својот …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!