Почетна / Телевизија / На веб сајтот на Алфа има стари информации за програмската шема

На веб сајтот на Алфа има стари информации за програмската шема

Доколку сакате да се информирате за програмската шема на Алфа телевизија и го посетите нејзиниот веб сајт, тогаш сигурно ќе добиете погрешна информација.

На веб страната на телевизијата во делот за “Програма” сè уште стои турската серија “1001 ноќ” која скоро два месеци е завршена и не се прикажува на оваа фреквенција во прајмтајм. Во 23.30 часот ја пишува српската сапуница “Вистини и лаги”, која исто така долг период ја нема на Алфа затоа што одненадеш беше укината.

Очигледно никој не ја ажурира програмската шема на телевизијата на веб страната каде стојат и утринската и контактната програма во дневната програмска шема…,

а веќе информиравме дека од нејасни причини, истите не се емитуваат од понеделникот, 15 ноември.

| ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Најжестоки дискусии и коментари за телевизиите на ТВ Пакет форум

Ексклузивни информации за содржините кои се емитуваат и за сериите кои допрва ќе се емитуваат …

error: Содржината е заштитена!