Дневни Архиви: 02/11/2021 | 21:44

„За семејството!“, нова потресна драма на Канал 5 во 21:30 часот

Од понеделник до петок на Канал 5 телевизија ќе се емитува најновата серија од Турција. “За семејството!” е трогателна сага за несреќните сирачиња, која публиката ја спореди со мега хитот “Ангели”. Oва е сторија за едно скромно и среќно семејство. Мајка, татко и четири деца. Четири ангелчиња, четири сложни браќа …

Повеќе »

Откријте ги изгубените богатства на Египет oд 6 ноември на Nat Geo TV

Со помош на модерна технологија, група меѓународни археолози навлегуваат во деловите на пирамидите во кои сè уште не зачекорилo човечкото стапало. Камерите на истражувачите минуваат низ заборавени ходници, откривајќи непознати гробници и мумии стари 3.000 години. Осум нови едночасовни епизоди ќе нè доближат до сите маки на стручњаците кои ќе …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!