Дневни Архиви: 30/11/2021 | 09:03

Полициската серија „Rookie blue“ со ноќна реприза на Сител

Сител телевизија со ноќна реприза на “Полицајци почетници”, серијата која ги прикажува секојдневните возбудливи полициски акции на младите амбициозни полицајци кои се на самиот старт на својата кариера. Во градот каде и најмалите грешки го носат човечкиот живот во смрт, овие млади луѓе ќе дадат сè од себе за да …

Повеќе »

„Величествениот“ репризно на Алфа, но овојпат несинхронизирана

На местото на “Лисјата”, Алфа телевизија започна со прикажување на турскиот спектакл “Величествениот” која своевремено се емитуваше со голем успех на Канал 5 телевизија. За разлика од сите претходни турски серии, оваа се емитува несинхронизирана на оригинален турски јазик со титл на македонски. Гледачите повторно ќе имаат можност да се …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!