Почетна / 2021 / November (страна 4)

Месечни Архиви: November 2021

Овој викенд се отвора највеселата „Мерак меана“ на Сител

Нова сезона и нови мераклиски дружби. Со најпознатите фолк рефрени во “Мерак меана” повторно ќе уживаме секоја сабота и недела  на Сител во 17 часот. Седенка ќе се збира за бескрајна рапсодија на боемите. Седенка во која мераклиите мерак песни од срце ќе испеат, песни што душа ќе разгалат, песни …

Повеќе »

„За семејството!“, нова потресна драма на Канал 5 во 21:30 часот

Од понеделник до петок на Канал 5 телевизија ќе се емитува најновата серија од Турција. “За семејството!” е трогателна сага за несреќните сирачиња, која публиката ја спореди со мега хитот “Ангели”. Oва е сторија за едно скромно и среќно семејство. Мајка, татко и четири деца. Четири ангелчиња, четири сложни браќа …

Повеќе »

Откријте ги изгубените богатства на Египет oд 6 ноември на Nat Geo TV

Со помош на модерна технологија, група меѓународни археолози навлегуваат во деловите на пирамидите во кои сè уште не зачекорилo човечкото стапало. Камерите на истражувачите минуваат низ заборавени ходници, откривајќи непознати гробници и мумии стари 3.000 години. Осум нови едночасовни епизоди ќе нè доближат до сите маки на стручњаците кои ќе …

Повеќе »

Пред почетокот на новата 6. сезона, МРТ ве потсетува на „Преспав“

Пред почетокот на најновата, шестта сезона од популарниот домашен ситком “Преспав”, Македонската телевизија ви нуди можност да се потсетите уште еднаш на претходните сезони од серијата. Од 20.15 часот на 1 ноември започнуваат репризните изданија од третата сезона во која гледавме нова директорка на пансионот. Уживаме со “Преспав” и ја …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!