Дневни Архиви: 23/11/2021 | 11:53

Инфо | „Добриот доктор“ од сега и со дневна реприза на Сител

Ги информираме гледачите на популарната медицинска драма “Добриот доктор” дека од сега серијата ќе има и дневна реприза. Доколку сте ја пропуштиле премиерата во 22.50 часот или не сте во можност да ја гледате толку доцна, Сител телевизија ви овозможува епизодата да ја проследите наредниот ден во 11.30 часот претпладне. …

Повеќе »

Најскапата германска серија „Вавилон Берлин“ доаѓа на Телма

Неверојатно амбициозната германска серија „Вавилон Берлин“, базирана на бестселерот на Фалкер Кучера e една од најживописните прикази на предвоениот Берлин што некогаш била видена на телевизија. Познатиот германски режисер Том Тиквер, заедно со колегите Ахим фон Борис и Хенк Хендлегтен, создадоа раскошна, амбициозна серија, која се снимаше шест месеци на …

Повеќе »

Секс, дрога и контроверзии во новата биографска серија за Марадона

Новата ТВ серија во продукција на „ Amazon Prime Video“ под наслов „Maradona: Blessed Dream“, стана глобален хит откако во десет епизоди ги покажува најдобрите, но и најлошите моменти од животот на единствениот Диего Армандо Марадона. Со Хуан Паломино во главна улога, серијата го прикажува Марадона не само во блескавите …

Повеќе »

Објавена книгата „Од трезорот на Охридската архиепископија“

Издавачката куќа „Македоника литера“ ја објави книгата „Од трезорот на Охридската архиепископија – белешки за светите твари и уметничките дела“ од Снежана Филипова. Во книгата авторката пишува за изгубеното и украденото богатство на македонската црква, за најзначајните уметнички дела, инсигнии и предмети на применетата уметност кои некогаш биле дел од …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!