Дневни Архиви: 05/11/2021 | 23:08

Ремек делото на руската класика „Идиот“ во 12.15 часот на Сител

Од понеделник (7 ноември) ремек делото на руската класика започнува на Сител. Безвременската приказна за животот на кнезот Мишкин, кој во многу нешта потсетува и на животот на создавателот на големото дело, големиот Фјодор Достоевски. Оплеменет со добрина и способност да простува, дури и тогаш кога нештата се непростиви. Дарежлив …

Повеќе »

Кралскиот спектакл за „Викторија“ оваа есен на Телма

Британската серија „Викторија“ ексклузивно на Телма, од понеделник до петок во 20.30 часот. Серијата опишува вистински настани засновани на исцрпните дневници на кралицата со кои таа го отсликува својот лик при нејзината трансформација од импулсивен 18-годишник … … до еден од најголемите владетели во историјата, преку нејзиниот прв брак, мајчинството …

Повеќе »

МТМ и регионалните ТВ со филмски серијал мистерии од Hallmark

За сите љубители на добрите криминални приказни и филмови од жанрот „Кој е злосторникот?“, овој ноември следува мини серијата Мистерии на дотраените куќи. Во првиот дел Местенки за убиство, ја гледаме Шенон Хамер, сопственичка на градежна компанија и истовремено експерт за реставрација на стари куќи од Викторијанската ера. За време …

Повеќе »

Секој петок на NG – докментарец за големиот аеродром во Њујорк

Во петок, 12 ноември, во 22:00 часот, ќе ја гледаме премиерната епизода од триделната документарна серија „Њујоршки супер аеродром“ – телевизиска приказна за еден од најголемите инфраструктурни зафати во САД во последните неколку години. Дани | ТВ Пакет

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!