Дневни Архиви: 06/11/2021 | 20:46

Комплетен распоред на филмови од Киненова во ноември на ТВ 24

Шестото издание на Меѓународниот филмски фестивал „Киненова“, што се одржи од 27 до 31 октомври, годинава го врати класичниот формат на одржување во живо, во Кинотека, но и ја продолжи ланската традиција, со емитување на дел од фестивалската содржина на ТВ 24. Во продолжение комплетната програма на филмови кои ќе …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!