Дневни Архиви: 03/11/2021 | 21:36

Овој викенд се отвора највеселата „Мерак меана“ на Сител

Нова сезона и нови мераклиски дружби. Со најпознатите фолк рефрени во “Мерак меана” повторно ќе уживаме секоја сабота и недела  на Сител во 17 часот. Седенка ќе се збира за бескрајна рапсодија на боемите. Седенка во која мераклиите мерак песни од срце ќе испеат, песни што душа ќе разгалат, песни …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!